divíte se názvu EMO??

15. února 2008 v 19:01 | **♥♥<3 eXpReSso |  ♥♥<3 emo StYl 3>♥♥

Vybavujete si něco pod pojmem Emo styl? Určitě se vám vybavuje klučina v pruhovaném triku a v těsných džínách, Conversky na nohách a tmavé vlasy spadající do posmutnělé tváře. Ale to není všechno, tato povrchní představa je následek pouhé dnešní medializace. Emo styl je mnohem více.

A protože se s Emo stylem u dnešní mládeže přímo roztrhl pytel, měli bychom si říci o tomto populárním stylu něco více. Měli bychom především začít u hudby, u hudebních stylů. Emocore se vyčlenilo někdy v 80. letech z Hardcore punku, ač je to možná překvapením, tak emo je svým způsobem punk. Ale rozdíly samozřejmě jsou, a to hlavně v podání zpěvu. Zpěvák si hraje se svým hlasem, sténá, posléze křičí, šeptá, zkrátka hudbu prožívá. Za emo kapely se považují My Chemical Romance, Embrace, Fall Out Boy nebo čeští Sunshine.

Emo se považuje za subkulturu, tedy se snaží udávat určitý životní styl. Přeje si ovlivnit dnešní konzumní společnost, aby se chovala etičtěji ke zvířatům, k přírodě. Zajímá se o politickou situaci, ekologii a morální zásady. Snaží se společnosti vštípit negativní pohled na drogy, tabák, alkohol, ale i kofein, a hlavně být vegetariány a vegany. Celá tato subkultura se snaží být co nejméně závislá na dnešní konzumní společnosti a dává přednost vlastnoruční výrobě oblečení a doplňků.

Také se traduje o mužském pohlaví vyznávající Emo styl, že tíhnou k homosexualitě nebo jsou alespoň bisexuálové. Je to holý nesmysl, možná jen klučina v růžovém upnutém triku s nalíčenými kukadly na vás tak působí. Další pověrou jsou přehnané emoce u Emogirls nebo u Emoboys. Říká se, že trpí depresemi. No, že je vlastně musí mít, protože by nebyli správnými "Emaři". Musí být smutní, chodit pomalu a sklíčeně, mít uplakané oči, dávat najevo svoje vnitřní EMOce. Ale emoce je i smích a radost. Proto vyvraťme názor, že "Emaři" mají u sebe vždy nějaké ty žiletky, kdyby opravdu klesli na dno a jiná cesta už nebyla na obzoru.
Také nutno říci, že Emo není žádná móda, jedná se pouze o hudební styl. Ale samozřejmě jsou módní prvky, které jsou společné pro styl Emo.
Jako Emo jsou označovány dva styly oblékání. Ten první vychází z "indie emo" scény devadesátých let a má souvislost s indie rock a punk rock. Trendy je oblečení obnošeného vzhledu nejčastěji v barvě khaki, trika na tělo jakoby menší velikosti s potiskem ve stylu osmdesátých let.

Druhý styl je o poznání tmavší. Vyznačuje se narovnanými, tmavě obarvenými vlasy, typická je černá, červená nebo další nepřirozený odstín tmavé barvy. Muži nosí piercing, a to hlavně ve rtech či v obočí a tmavý make up. Aktuálním doplňkem jsou brýle s tmavými masivními obrubami a nosí je i ti, kteří brýle nepotřebují.

Nejoblíbenější barvou je samozřejmě černá, doplněná růžovou či bílou. Velice trendy jsou vzory, a to především puntíky, motivy lebek a hlavně proužky na trikách, sukních, punčochách či ponožkách.
Mezi doplňky v Emo styly v první řadě vede černý kořený pásek se stříbrnými jehlanci nebo masivní ozdobnou sponou, různé barevné čelenky do vlasů,vzorované kravaty a podkolenky, tašky přes rameno, různé pletené návleky na ruce či potítka, a jako třešnička dortu toho všeho jsou klasické Converse tenisky All Stars s barevnými tkaničkami. Není výjimkou mít každou tenisku v jiné barvě. Nebo ještě můžete na nohy obout skatové tenisky. Nezapomeňte ani na přišpendlené zavírací špendlíky po oblečení a doplňcích a připnuté odznáčky různých kapel.

Emo styl propaguje originalitu a nezávislost, propaguje vlastní výrobu tašek, potisků a podobně. Jak už bylo řečeno, odstín vlasů je spíše tmavší, vlasy jsou hladké, sčesané mírně asymetricky do tváře a make-up je výrazný. Oči by měly být ohraničené černou linkou, a to i u kluků.
Zdroj : www.moda.cz
(to sem celkem koukala, že o tom píšou už i na tomhle serveru... ach jo... nebo spíš omg!? xD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama